1. letní on road závod 23.4. 2011 Brno- Bosonohy
Přidal/a Dominik Masek dne April 22 2011 12:50:57
Image and video hosting by TinyPic

Přináším Vám report z Brna Bosonoh, kde se konal první závod letního seriálu Mibosport Cup. Z technických důvodů na našem autě jsme se na dráhu dostavili až kolem osmé hodiny. Depa již byla plná, a tak byl celkem problém najít volné místo, ale to netrvalo dlouho. Při mém prvním pohledu na trať bylo jasně vidět, že je nacukrovaná. Nacukrovaná dráha znatelně zvyšuje grip podvozku. Jinak mi připadá rychlá, velikostně vhodná především pro auta 1:10. Na dráze se mi opravdu velice nelíbily betonové mantinely, je to strašná věc, protože po jednom nárazu, je vždy na autě nějaká škoda. Na tribuně bylo místo pro deset osob, což krásně dostačuje pro každou jízdu. Nechybí tu ani tribuna pro vozíčkáře, kteří tuto aktivitu zcela jistě uvítají. Jídlo zde bylo k dispozici přímo na dráze, to je určitě také velké plus. Při pohledu do depa jsem zahlédl spoustu známých českých jezdců, jako jsou Jaroslav Kopecký, Radek Flek, Marek Černý, Matěj Řehák a další. Z důvodů organizace dnes však nezávodil Michal Bok. O komentování jízd se postaral Vojta Novický.


V dnešním závodě se sešlo přes padesát jezdců a to v pěti různých kategoriích. Jeli se Formule, Modified, Stock zero, Tamyia Cup a nově součástí i SHEPHERD Nitro Cup. Tato kategorie je kategorie 1:10 silničních modelů na spalovací pohon. Pro téměř všechny kategorie platily čtyři kvalifikace a tři finálové jízdy, zato SHEPHERD Nitro Cup jel pouze tři kvalifikace a jednu finálovou, třicetiminutovou jízdu. Jinak všechny ostatní kategorie jeli po šesti minutách. Po jízdě jezdci vždy odevzdávali svá auta na technickou kontrolu a šli nasazovat.


Kvalifikace
Formule: Dnes se začalo kategorií formule, které byla nejslaběji zastoupena. Největší souboje byli zde hlavně mezi Jiřím Rampulou a Jiřím Grochem, avšak kvalifikace nakonec ovládl Jiří Rampula se třemi vítěznými jízdami.
Stock zero: Tato kategorie patřila k jedné z nejpočetnějších na prvním Mibosport Cupu. I zde probíhaly velice těsné souboje mezi Radkem Flekem a Markem Černým. Oba kluci byli pořád v těsném závěsu, záleželo na detailech. Každý z nich vyhrál dvě finálové jízdy, po sčítání však na první příčku ve finálovkách nastoupil Marek Černý.
Tamiya Cup: Dnes se nejela kategorie Hobby, nýbrž Tamiya Cup. Tamiya Cup byl rozdělen do dvou skupin. Zde byla jistě také napjatá situace, největší konkurenti byli asi Igor Vlahovič, Tomáš Erdelyi a Pavel Bartoněk. Igor vyhrál dvě kvalifikace, Tomáš i Pavel jednu.
Modified: Ani zde nenechával Marek Černý nic náhodě, vyhrál dvě jízdy, dále Radek Flek i Petr Hanák ovládli kvalifikace jednou. Modified byly rozděleny pouze do jedné skupiny.
SHEPHERD Nitro Cup: Vedení v této kategorii se ujali bratři Jansovi, i přestože byli každý v jiné skupině. Výsledky byly velice těsné, jen tak dál.


Finálové jízdy
Formule: Po dvou vítězných finálových jízdách dojel Jirka Groch před Jirkou Rampulou a Jaromírem Sattlerem. Oba tito jezdci jsou velice vyrovnaní, což jsme mohly vidět v kvalifikacích. Jirka Groch vyhrál dvě finálová kola ze tří.
Stock zero: Po předešlých kvalifikacích se obě skupiny spojily do jednoho A finále. Marek Černý se dnes opravdu snažil a vyhrál dvě finálové jízdy, nechal za sebou Radka Fleka, který vyhrál pouze jednu a třetí na bednu nastoupil Tono Sloboda
Tamiya Cup: Tamiya Cup zůstal ve dvou skupinách A a B. Výsledky této kategorie byly bez debat. Pavel Bartoněk vyhrál všechny tři finálové jízdy skupiny A. Tím se stal celkovým vítězem Tamiya Cupu na prvním Mibosport Cupu. Druhý skončil vítěz kvalifikace Igor, který po problémech s motorem stačil aspoň na třetího Tomáše Erdelyiho.
Modified: Zde dnes jasně zazářil Jarda Kopecký s výhrou dvou finálových jízd. Marek Černý vyhrál jednou. Jarda s podvozkem XRAY po těsných soubojích vyhrál kategorii Modified.
SHEPHERD Nitro Cup: Po třicetiminutovém souboji vyhrál jediné finále této kategorie Michal Jansa, druhý Michal Abrahámek a třetí Pavel Jansa.


Pár slov na závěr
Organizaci musím velice pochválit. Vše probíhalo hladce, nebylo žádné zdržování. Ozvučení bylo také skvělé a po celou dobu závodu hrála hudba, což mě osobně velice uklidňuje. Stručná a jasná rozprava, žádné zbytečné informace. U cen přivřu oči, diplomy a čokoláda, možná by mohly být o něco pestřejší, ale to je jen můj názor. Jezdci Tamiya Cupu dostali ještě od Igora Vlahoviče čokolády navíc. Na závěr proběhlo losování, výherce Petr Hanák si odnesl poukaz na karoserii od firmy Mibosport s libovolným nástřikem od firmy Dubidesign zdarma. Celkově musím závod hodnotit velice pozitivně.


Fotografie z tohoto závodu naleznete zde (chtěl bych se omluvit za kvalitu fotek, momentálně mám k dispozici pouze 5MPX fotoaparát v mobilu).


RC Modelracing
Dominik Mašek